Dlaczego warto i trzeba stosować rozwiązania ERP w swoim przedsiębiorstwie.

Oprogramowanie ERP służy przede wszystkim do łatwiejszego i spójnego zarządzania naszą firmą. W zależności od wielkości naszego przedsiębiorstwa, możemy zarządzać w nim tylko naszymi kontrahentami i bazą produktów oraz wystawiać faktury sprzedażowe, czy inne dokumenty związane ze sprzedażą. Bardziej wymagający przedsiębiorcy będą potrzebowali modułu magazynu, który pozwoli im na kontrolę stanów magazynowych, czy automatyczną realizację zamówienia u dostawcy, kiedy ilość sztuk na stanie osiągnie wyznaczony przez nas minimalny poziom. Część z firm prowadzenie swojej księgowości zleca biurom rachunkowym, natomiast te przedsiębiorstwa, które wolą rozliczać się samodzielnie z pewnością docenią ułatwienia płynące z posiadania modułów księgowo-kadrowych, dzięki którym z łatwością otrzymasz automatycznie wyliczony należny podatek, czy VAT na podstawie wprowadzonych wcześniej do systemu faktur zakupowych i wygenerowanych faktur sprzedaży. W zależności od wielkości firmy można korzystać z kolejnych modułów, aby wszystko mieć pod kontrolą w jednym systemie.
 
Wygoda to jednak nie wszystko. Już niedługo wszystkie firmy będą miały obowiązek posiadania takiego systemu ze względu na zmiany w obowiązującym prawie. W lipcu 2016 roku weszły w życie nowe zasady kontroli podatkowej. Przepisy nakładają na przedsiębiorców obowiązek przekazywania organom kontroli skarbowej szczegółowych danych podatkowych. Informacje te muszą być generowane i przesyłane w wersji elektronicznej – w ściśle określonym schemacie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Wiąże się to z koniecznością dostosowania systemów informatycznych przedsiębiorstw.
 
Obowiązek przekazywania danych podatkowych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego, obejmuje duże przedsiębiorstwa od lipca 2016 r. Małe i średnie firmy są zobligowane do raportowania w formie JPK od 1 stycznia 2017 r., a mikroprzedsiębiorstwa od 1 stycznia 2018 r. Oznacza to tylko tyle, że już za rok każde funkcjonujące przedsiębiorstwo będzie musiało posiadać oprogramowanie, które umożliwi mu wygenerowanie JPK. Nie czekaj więc do ostatniej chwili i już dziś podejmij kroki związane z wdrożeniem w swojej firmie oprogramowania zarządzającego procesami sprzedażowymi i zyskaj wszystkie zalety z tym związane, w tym oszczędność czasu i klarowne informacje o funkcjonowaniu Twojej firmy. Przeczytaj kompendium wiedzy na temat JPK

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie firmy Comarch?

Firma Comarch od wielu lat zajmuje pozycję lidera rynku oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwami w Polsce, jest stabilną i wiodącą polską firmą informatyczną, zatrudniającą ponad 5000 specialistów z dziedziny informatyki i zarządzania.

My jako autoryzowany partner firmy Comarch zapewniamy kompleksowe wdrożenie wybranego przez Państwa rozwiązania, a następnie gwarantujemy wsparcie posprzedażowe. Zapewniamy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego projektu, którego się podejmiemy.

Nasze wdrożenia

Aktualna liczba wdrożeń: 10

 • Firma Usługowo-Budowlana LUX-BUD Piotr Krawczyk
  Moduły: Kasa/Bank, Księga Podatkowa, Kadry i Płace, iBard
 • P.P.H.U. ANNA Anna Dura
  Moduły: Kasa/Bank, Handel
 • ANDŻELA Sp. z o.o. Sp. k.
  Moduły: Kasa/Bank, Handel
 • VERDE Sp. z o.o Sp. k.
  Moduły: Pakiet Start Firma w modelu usługowym Online
 • PodwodnyŚwiat77
  Moduły: Kasa/Bank, Handel, e-Sklep
 • KUPNO-SPRZEDAŻ Trzody Chlewnej oraz Bydła G. Meszka
  Moduły: Kasa/Bank, Handel w modelu usługowym Online
 • ALMAR SERWIS Marcin Cybulski
  Moduły: Kasa/Bank, Handel, Serwis
 • FHU PROFIT Piotr Litoborski
  Moduły: Handel w modelu usługowym Online, e-Sklep
 • ALBERO MEBLE Katarzyna Siwek
  Moduły: Handel w modelu usługowym Online, e-Sklep
 • ARISTO ECO HOME Sp. z o.o. Sp. K.
  Moduły: Handel w modelu usługowym Online

Aktualna liczba wdrożeń: 1

 • Firma Elżbieta Gmerek
  Moduły: Faktury

SYSTEMY COMARCH ERP W ZALEŻNOŚCI OD SKALI I BRANŻY FIRMY

Comarch ERP XT to nowoczesny program dla jednoosobowych i małych firm. Jest to prosta w użytkowaniu aplikacja, służąca do fakturowania, obsługi magazynu, prowadzenia prostej księgowości oraz własnego sklepu internetowego. Program dostępny jest na komputerach przez przeglądarkę internetową lub jako aplikacja instalowana, do nabycia w sklepie Windows, natomiast dla urządzeń mobilnych w postaci natywnych aplikacji na platformy Android i iOS. W rozwiązaniu największy nacisk położono na bezpieczeństwo danych oraz wygodę pracy i intuicyjne działanie.

WYRÓŻNIKI:

 • nowoczesny, ergonomiczny interfejs użytkownika,
 • szybkie wystawianie dokumentów handlowych,
 • dostęp 24h/dobę z dowolnego komputera przez przeglądarkę internetową oraz przez natywne aplikacje mobilne na platformy Android i iOS,
 • możliwość prowadzenia własnego sklepu internetowego poprzez Comarch e-Sklep,
 • możliwość bezpłatnej sprzedaży towarów w internetowej galerii handlowej wszystko.pl,
 • bardzo niska cena.

Zarejestruj się klikając baner poniżej i wypróbuj pełną funkcjonalność za darmo (do 10 dokumentów)
Comarch ERP XT – program dla firm

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz dowiedź się więcej na temat tego produktu oraz możliwości wdrożenia go w Twojej firmie, skontaktuj się z nami pod numerem +48 507-008-415 lub pod adresem biuro@pureit.pl

Konfiguracja systemu Comarch XT może być wykonana samodzielnie przez klienta. Jeżeli jednak nie masz na to czasu i chcesz szybko i sprawnie rozpocząć pracę z aplikacją jej konfigurację możesz powierzyć nam.

Comarch ERP Optima to rozwiązanie dedykowane małym i średnim firmom handlowym i usługowym. Ponadto dzięki wbudowanym rozwiązaniom branżowym program przeznaczony jest również dla biur rachunkowych i doradców podatkowych, oraz firm prowadzących sprzedaż przez Internet.
 
Program z sukcesem wykorzystywany jest również przez jednostki budżetowe oraz placówki służby zdrowia. Wzorcowy klient to firma zatrudniająca kilkukilkunastu pracowników (1-5 stanowisk komputerowych).

 
System Comarch ERP Optima jest dostępny w modelu stacjonarnym (On-Premise) oraz w modelu usługowym (Chmura), dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać procesami w firmie przez Internet. W zależności od wybranego modelu klient płaci jednorazowo za dostęp do wybranych modułów lub za stałą niewielką miesięczną opłatę abonamentową otrzymuje dostęp do oprogramowania wspierającego zarządzanie online firmą poprzez przeglądarkę internetową.

WYRÓŻNIKI:

 • ponad 60 tys. Klientów z różnych branż i sektorów rynku,
 • wysoka ergonomia i nowoczesny interfejs,
 • kompleksowość – pełna gama zintegrowanych narzędzi (mobile, e-commerce, backup),
 • integracja z biurami rachunkowymi,
 • zgodność z przepisami,
 • asysta telefoniczna i e-mailowa w cenie,
 • narzędzia raportowania w czasie rzeczywistym: BI in-memory.

Wykaz modułów dostępnych w systemie Comarch ERP Optima

HANDEL I USŁUGI

Faktury

Moduł Faktury gwarantuje łatwe wystawianie dokumentów handlowych takich jak faktury, paragony, korekty itp. Dodatkowymi atutami jest cennik z dowolną ilością cen, możliwość wyliczenia wielowymiarowych rabatów oraz fiskalizacja paragonów i faktur.

Handel

Handel został stworzony do pomocy w fakturowaniu i obsłudze magazynu. Automatyzacja tworzenia dokumentów handlowo-magazynowych usprawnia pracę firmy. Rozszerzona wersja Handel Plus daje m.in. możliwość szczegółowego opisywania dostaw za pomocą cech. Dzięki współpracy z Comarch ERP Mobile, aplikacji przeznaczonej dla urządzeń przenośnych, sprzedaż prowadzona poza firmą jest znacznie efektywniejsza.

Serwis

Moduł ten dedykowany jest firmom zajmującym się działalnością serwisową.
Umożliwia on:

 • Obsługę zleceń firm serwisowych
 • Harmonogramowanie zadań
 • Automatyczne fakturowanie zleceń
 • Rejestrowanie urządzeń serwisowanych

Detal

Moduł Comarch ERP Optima Detal to specjalnie zaprojektowana aplikacja, obsługująca szybką sprzedaż detaliczną. Jest ściśle powiązana z Comarch ERP Optima i ma na celu maksymalne uproszczenie pracy sprzedawców. Łatwa obsługa, współpraca z ekranami dotykowymi oraz niezwykle czytelny interfejs czyni z Comarch ERP Optima Detal doskonałe narzędzie do pracy w każdym sklepie.

e-Sklep

https://pureit.pl/wp-content/uploads/2019/02/OptimaCennik-Firmy_2019.02.pdfComarch ERP e-Sklep to kompletne oprogramowanie do prowadzenia własnego sklepu internetowego.
Comarch ERP e-Sklep wyróżnia:

 • Pełna integracja z Comarch ERP Optima – automatyczna synchronizacja stanów magazynowych, zamówień oraz towarów
 • Integracja z serwisem aukcyjnym Allegro, wszystko.pl, porównywarkami cen oraz z serwisami płatności online
 • Równoległa sprzedaż poprzez najpopularniejszy portal społecznościowy Facebook
 • Statystyki i dokładne raporty sprzedażowe
 • Skuteczne pozycjonowanie w Google

wszystko.pl

ortal w formie internetowej galerii handlowej, do której towary może wystawić każdy użytkownik Comarch ERP Optima, nawet jeśli nie posiada sklepu internetowego i nigdy wcześniej nie sprzedawał swoich produktów w sieci. Sprzedaż i promocja na wszystko.pl są bezpłatne, dlatego to najlepszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży w sieci.

KSIĘGOWOŚĆ I OBSŁUGA KADR

Kasa/Bank

Niezbędny element w każdej firmie, umożliwiający ewidencję wszystkich wydatków i wpływów. Dostarcza informacji o stanie środków pieniężnych oraz zapewnia prowadzenie rozrachunków, planowanie płatności, kontrolę płynności finansowej przedsiębiorstwa czy współpracę z bankowością elektroniczną. Dodatkowo Kasa/Bank Plus daje możliwość rozliczania delegacji; wprowadzania i rozliczania podróży służbowych krajowych w walucie systemowej.

Księga Handlowa

Księga Handlowa to moduł pozwalający na obsługę pełnej księgowości zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Jego podstawowym atutem jest usprawnienie pracy dzięki automatyzacji procesu księgowania, ewidencjonowania VAT-u oraz możliwości wydruków i przesyłania elektronicznych deklaracji.

Księga Podatkowa

Obejmuje łatwą obsługę księgową firmy oraz rozliczenia z Urzędem Skarbowym na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów. Moduł jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami.

Środki Trwałe

Moduł ten pozwala na prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Moduł pozwala m.in. na:

 • Tworzenie planów amortyzacji
 • Automatyczne księgowanie odpisów amortyzacyjnych
 • Rejestrowanie historii środka trwałego

Płace i Kadry

Umożliwia firmie prowadzenie pełnej obsługi kadrowopłacowej. Zapewnia pracę zawsze zgodną z aktualnymi przepisami oraz:

 • Współpracuje z programem Płatnik
 • Nalicza i drukuje deklaracje podatkowe
 • Wylicza składki i tworzy deklaracje ZUS
 • Zapewnia obsługę korekt list płac
 • Umożliwia wysyłanie e-Deklaracji do US

Biuro Rachunkowa

Moduł Biuro Rachunkowe jest centralnym miejscem pracy każdego biura rachunkowego. Jest to panel wspierający codzienną pracę, dzięki któremu można seryjnie rozliczać obsługiwanych klientów, organizować pracę w biurze, kontrolować czas pracy nad dokumentami.

ZARZĄDZANIE

CRM

CRM to moduł dzięki, któremu można zarządzać relacjami z klientami oraz zadaniami pracowników związanymi z obsługą klientów. Moduł umożliwia prowadzenie firmowej skrzynki poczty elektronicznej, wysyłki wiadomości SMS, automatycznej windykacji należności jak również tworzenie i zarządzanie ofertami. CRM pozwala również na łatwą obsługę faktur cyklicznych.

Analizy BI

W każdej firmie decyzje muszą być podejmowane szybko i precyzyjnie. Moduł Analizy Business Intelligence zapewnia dostęp do ponad 150 najpotrzebniejszych raportów i analiz z każdego obszaru działalności firmy: handlu, logistyki, księgowości , kadr i płac i innych. Ponadto umożliwia błyskawiczne stworzenie dowolnej analizy na podstawie gromadzonych w programie danych. Analizy przedstawione są w postaci prostych i zrozumiałych wykresów graficznych oraz tabel, które można dowolnie modyfikować.

Pulpit Menadżera

To narzędzie prawdziwego człowieka biznesu! Moduł zapewnia:

 • Dostęp do informacji o firmie poprzez Internet
 • Stały dostęp do informacji o przychodach, kosztach, rozliczeniach czy podatkach
 • Gotowe analizy i raporty o obrotach, zobowiązaniach, należnościach
 • Bezpieczeństwo prezentowanych informacji z urządzeń mobilnych.

Korzystając z urządzeń mobilnych (tablet, smartphone) i aplikacji Mobilny Menadżer, kadra zarządzająca zyskuje dostęp do raportów i analiz z każdego miejsca i o każdej porze.

Obieg Dokumentów

Masz dość bałaganu związanego z papierologią? Obieg dokumentów jest właśnie dla Ciebie! Ten moduł pozwala na gromadzenie oraz łatwe katalogowanie każdego rodzaju dokumentów Twojej firmy (skany, zdjęcia, pliki Word, Excel i inne). Dodatkowo można swobodnie wyszukiwać potrzebne dokumenty oraz definiować proces obiegu dokumentów wedle własnych potrzeb.

Pobierz aktualny cennik Comarch ERP Optima dla przedsiębiorcy lub biura rachunkowego
Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz dowiedź się więcej na temat tego produktu oraz możliwości wdrożenia go w Twojej firmie, skontaktuj się z nami pod numerem +48 507-008-415 lub pod adresem biuro@pureit.pl

Wdrożenie systemu Comarch ERP Optima odbywa się tylko z pomocą autoryzowanego partnera Comarch, do którego grona należymy. Zachęcamy do kontaktu celem ustalenia bliższych szczegółów.